Yeminli Çeviri Hizmeti

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile,
Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!

Yeminli Çeviri Hizmeti


Tercümanın noterden yemin zaptı alması diğer bir deyişle tercümanlık yapacağı dile hakimiyetinin resmi olarak ispatlanması durumunda yapacağı çeviriler resmiyet kazanır. Yeminli tercüman olabilmek için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olunması ve bu mezuniyetle eğitim alınan dile olan hakimiyetin noter huzurunda belgelenmesi gerekir. 


Resmi evrakların yazılı çevirisi kapsamında istenebilen yeminli çeviri hizmeti; yalnızca yetkili kişiler tarafından verilebilir. Hedef Tercüme ve Dil Hizmetleri olarak bünyemizde yeminli tercümanlara da yer veriyoruz. Resmi evraklarınızın çevrilmesi süreçlerinde siz de Hedef Tercüme yeminli tercümanlarından hizmet alabilir; yasal süreçlere uygun nitelikte sorunsuz çeviri hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 


Yeminli Çeviri Hizmeti Nedir?


Bazı resmi kuruluşlar tarafından istenen belgelerin yeminli tercüman olarak görev yapma yetkisi bulunan çevirmenlerce çevrilmesi, çeviriye kaşe ve imzanın atılarak resmiyet kazandırılması hizmeti yeminli çeviri hizmeti olarak adlandırılır. Diplomaların, sağlık raporlarının, pasaportların, vekaletnamelerin, ihale belgelerinin, okul denklik belgelerinin, vize başvurusu için gerekli evrakların yeminli çevirisi yapılabilmektedir. 


Bir çevirinin yeminli çeviri olabilmesi için tercüme yapan yeminli tercümanın ıslak imzasını ve mührünü taşıması gerekir. Yeminli tercüman tarafından çeviriye basılan mühürde yeminli tercümanın adı, soyadı, adresi, çeviri tarihi, telefon numarası gibi olmazsa olmaz bilgiler bulunur. 


Yeminli Çeviri Hizmetine Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?


Yabancı dilde kaleme alınan belgelerin resmi kurumlara sunulması gerektiği durumlarda kaynak dilden hedef dile yeminli çeviri hizmetinin alınması gerekebilir. Yeminli tercüme hizmetine resmi kurumların talepleri doğrultusunda ihtiyaç duyulur. Yeminli tercüme hizmeti belge sahibinin çeviriden kaynaklanacak hak kayıplarına karşı korur. Çeviriyi yapan kişi resmi makamlara iletilen belgelerin sorumlusudur. Ticaret sicil gazeteleri, borcu yoktur yazısı, şirket faaliyet belgesi, diploma, pasaport, oda kayıt belgesi, şirket tüzüğü, anlaşma metinleri, evlenme cüzdanları, ehliyet, doğum belgesi, mezuniyet denklik belgeleri, mal beyanları vb. belgeler için yeminli çeviri hizmeti gerekli olabilir. 


Yeminli Çeviri Fiyatları


Yeminli çeviri hizmetlerimiz ve yeminli çeviri fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz Hedef Tercüme yetkililerine ulaşabilirsiniz. En kaliteli hizmetlerden yararlanarak tüm dünya dilleri için yeminli çeviri ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 
Copyright © 2024 | www.hedeftercume.net | Created by Sistemist
+90 (533) 560 9532
Bize Ulaşın