Kitap Tercümesi

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile,
Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!

Kitap Tercümesi


Profesyonel çeviri hizmetleri içerisinde kendine has kuralları ile farklı bir yere sahip olan kitap tercümesi; edebi çeviri hizmetleri kapsamında gerçekleştirilir. Kaynak dilde yazılan denemelerin, şiirlerin, destanların, romanların veya hikayeleri hedef dile çevrilerek dünya edebiyatına katkı sunulmasını sağlayan kitap tercümesi hizmetleri; şairlerin ya da yazarların yeteneklerinin hedef dile aktarılmasını gerektiren profesyonel çeviri hizmetlerinin başında yer alır. Tercümanlar edebi çeviri hizmetlerini yerine getirirken kelimelerin gerçek anlamları kadar mecaz anlamlarını da kavramalıdır; aksi halde edebi çeviri eksik kalacaktır. 


Hedef Tercüme ve Dil Hizmetleri olarak kitap tercümesi taleplerinizi tüm uzmanlığımızla kusursuz şekilde yerine getiriyoruz. Kitap tercümesi yapılırken tercümanlar yazarların ya da şairlerin yaşam tarzını, büyüdükleri toplumların dinamiklerini, kültürünü, sosyo ekonomik sınıflarını ve dünyaya bakış açılarını keşfetmelidir. Edebi çeviri yapılırken kaynak dilde yazılan eserin özüne sadık kalınması, hikaye bütünlüğünün korunması, yazarın felsefesinin ve bakış açısının çeviri metnine tam olarak yansıtılması gerekir. 


Kitap Tercümesi Nedir?


Kaynak dilde yazılan edebi eserlerin hedef dile tercümesi hizmetleri kitap tercümesi ya da edebi tercüme olarak isimlendirilir. Yazılan kitabın konusu doğrultusunda uzmanlığı bulunan Hedef Tercüme tercümanları kitap çevirilerinde üstün başarı göstermektedir. Edebi çeviri hizmetleri ile orijinal eserin yerelleştirilmiş versiyonları yaratılır ve eserler hedef kitlenin kültürü doğrultusunda çevirmen tarafından yeniden yorumlanır. Bu denge kitap tercümesi yapan uzman çevirmen tarafından dikkatli bir şekilde kurulmalıdır. Aksi halde kitapta yazarın ya da şairin sesinin azalması riski ortaya çıkabilir. 


Edebi tercüme, hukuki çeviri, akademik çeviri, teknik çeviri, resmi belge tercümesi, doğum belgesi tercümesi, sağ belgesi tercümesi, idari şartname çevirisi, apostil tasdikli çeviri, noter tasdikli çeviri ve yeminli tercüme gibi profesyonel çeviri hizmetleri sunan Hedef Tercüme ve Dil Hizmetleri tüm talepleri en doğru şekilde ve en kısa sürede yerine getirir. 


Kitap Tercümesi Fiyatları


Siz de kitap tercümesi hizmet detayları ile ilgili bilgi almak için Hedef Tercüme ve Dil Hizmetleri bünyesindeki uzmanlarla iletişime geçebilirsiniz. Kitap tercümesi fiyatları ile ilgili bilgi alabilir ve sizin için en önemli çeviri süreçlerini yüksek memnuniyet duyacağınız şekilde yerine getirebilirsiniz.

Copyright © 2024 | www.hedeftercume.net | Created by Sistemist
+90 (533) 560 9532
Bize Ulaşın