Ardıl Çeviri Hizmeti

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile,
Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!

Ardıl Çeviri Hizmeti


Kaynak dilde konuşan kişinin söylediklerinin dinlenmesi ve hedef dile ardıl olarak hiçbir teknolojik ekipman kullanılmadan çevrilmesi işlemi “ardıl çeviri” olarak adlandırılır. Genellikle kaynak dilde konuşan kişi 3 ya da 4 cümle konuşur, es verir ve devreye ardıl çevirmen girer. Ardıl çeviri yapan tercümanlar, katılımcılarla birlikte aynı masada yer alırlar ve konuşmacıyı dinlerken not alarak eksik bir çeviri oluşmasını engellerler. 


Hedef Tercüme olarak bünyemizde görev yapan ardıl tercümanların uzmanlığına ve deneyimine uygun yönlendirmeler yaparak ihtiyaçlarınızın en kusursuz şekilde karşılanmasını sağlıyoruz.


Ardıl Tercüman Kimdir?


Ardıl çeviri yapan, konuşmacının kaynak dilde söylediklerini hedef dile çeviren; ardıl çeviri kuralları doğrultusunda konuşmacıdan daha az cümle kurarak çeviri yapan uzmanlar ardıl tercüman olarak nitelendirilir. Ardıl tercümanların görevlerini iyi yapabilmesi için hedef ve kaynak dilleri ana dil düzeyinde bilmesi, toplantıda yapılan konuşmanın alanı doğrultusunda bilgi sahibi olması ve her iki kültürün dinamiklerine aşinalığının bulunması gerekir. 


Ardıl Çeviri Hangi Alanlarda Kullanılır?


Ardıl çeviri genel olarak katılımcı sayısının kısıtlı olduğu toplantılarda, iş gezilerinde, organizasyonlarda veya davetlerde kullanılır. Teknik, gizli ya da resmi içerikteki toplantılarda da ardıl çeviri ihtiyacı ortaya çıkabilir. Çevirinin konuşmacı konuşmasına ara verdikten hemen sonra hızlı bir şekilde yapılması ardıl tercümanların planlama yeteneklerinin gelişmiş olmasını gerektirmektedir. 


Ardıl çeviri tercümanlarının uzmanlıkları mükemmel telaffuzları ile birlikte ilerlemelidir. Dinleme ve anlama yeteneklerinin ön plana çıktığı bu sözlü tercüme hizmeti yalnızca profesyoneller tarafından verilmelidir. Ardıl çeviri hizmetlerinde yapılacak küçük bir hata; anlam karmaşasına yol açabilir ve taraflar arası hassas ilişkileri zedeleyebilir. 


Ardıl Çeviri Hizmetlerinde Öncüyüz


Hedef Tercüme olarak diğer tüm sözlü çeviri türlerinde olduğu gibi ardıl çeviri hizmetlerinde de deneyimimiz ve uzmanlığımız ile sizden gelen hizmet taleplerini başarıyla tamamlıyoruz. Ardıl çevirmenlik hizmeti taleplerinize kısa sürede dönüş yaparak alanında en iyi ardıl tercümanları sizler için görevlendiriyoruz. 


Ardıl Çeviri Fiyatları


Ardıl çeviri hizmetleri ile ilgili taleplerinizi ileterek Türkiye’nin her bölgesinde ardıl çeviri hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Dünya dillerinde ardıl çeviri hizmeti veren Hedef Tercüme ve Dil Hizmetleri olarak uzmanlığımızı sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bize ulaşarak ve taleplerinizi ileterek alanında uzman ardıl tercümanlar ile çalışma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Copyright © 2024 | www.hedeftercume.net | Created by Sistemist
+90 (533) 560 9532
Bize Ulaşın